Stopy procentowe w Polsce Co przyniesie 2024 r.? PROGNOZA

prognozy stóp procentowych

“Przewidujemy, że w lutym Rada pozostanie jeszcze w trybie snu zimowego, a przesłanki do obniżki stóp procentowych dostarczy dopiero marcowa projekcja inflacji i PKB” – czytamy. W 2023 r., przyspieszając w kolejnych latach do 2,3 proc. W scenariuszu bazowym w Polsce zostaną utrzymane stopy procentowe na obecnym poziomie w 2023 r. Inflacja w swój szczyt osiągnie w lutym, prawdopodobnie nieco poniżej 20 proc. W ocenie Rybackiego, obniżki będą kontynuowane w 2024. “Dziś nawet bardziej pesymistyczne prognozy wskazują na inflację rzędu 5-6 proc. na koniec przyszłego roku. W takich warunkach bieżący poziom stóp będzie wysoki w II połowie roku” – wskazał.

prognozy stóp procentowych

R/r, czyli nieco wolniej niż miesiąc wcześniej (11,8 proc. r/r). To oznacza, że grudzień był pierwszym miesiącem od prawie dwóch lat, w którym roczna dynamika płac obniżyła się do wartości jednocyfrowych. Mimo to przeciętna płaca i tak po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 8 tys.

Do zażegnania sporu na granicy daleka droga. Minister rolnictwa apeluje w Brukseli

Musimy naprawić wiele nieprawidłowości – przekazał dla biznesowej redakcji tvn24.pl wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Marek Gzik. W ten sposób skomentował sytuację firm, które muszą zwrócić dotację z Narodowego Centrum Firma brokerska FIBO Group Badań i Rozwoju. – My zastaliśmy tę sytuację po poprzednikach. Po wnikliwej analizie dostaliśmy rekomendacje od prawników, by te umowy wypowiedzieć. Sam Bankman-Fried został skazany na 25 lat więzienia – podał Reuters.

  1. Zdaniem analityków może to oznaczać podwyżki cen słodyczy.
  2. Prawdopodobieństwem spadnie do 1,5–4,3 proc.
  3. Skład zarządu Narodowego Banku Polskiego mówi jednoznacznie, z czym mamy do czynienia.
  4. Wzrost gospodarczy na poziomie 2,9 proc.
  5. Dodał, że z drugiej strony otoczenie zewnętrzne jest coraz trudniejsze – spowolnienie gospodarcze w Niemczech i Chinach to argumenty przeciwko restrykcyjnej polityce pieniężnej.
  6. W porównaniu do poziomu przed rokiem zdecydowanie wyróżnia się Kraków.

Po ostatniej podwyżce stóp w Polsce o 25 pb do 6,75 proc., Goldman Sachs Economics Research podtrzymuje prognozę, że docelowy poziom stóp w Polsce to 8 proc. To oznaczałoby jeszcze ruch w górę o 1,25 pkt proc. Wpływ na to może mieć słabość złotego. EY prognozuje inflację średnioroczną https://www.dowjonesanalysis.com/dow-jones-may-see-niektore-profit-podejmowanie-ahead-of-us-praca-sprawozdanie/ w Polsce na poziomie 13,2 proc. Będzie powolny i będzie go wspierać obserwowana w ostatnich miesiącach obniżka cen surowców poniżej poziomów notowanych przed wybuchem wojny w Ukrainie, a także spadek dynamiki cen w światowym przemyśle, odblokowanie globalnych łańcuchów dostaw oraz tzw.

Kluczowy dla stóp procentowych wskaźnik najniżej od 27 miesięcy

Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko 10 byłym pracownikom Idea Bank SA. Zarzuca im przestępstwa związane z bezpośrednią sprzedażą obligacji GetBack SA – poinformował rzecznik tej prokuratury prokurator Mirosław Jerzy Iwanicki. Gdzie i do której godziny zrobimy zakupy w święta wielkanocne?

Leave a Reply

Your email address will not be published.